Veselé historky z provozu

Blbej den (a poučnej)

Dneska se nám povedla vtipná věc. Otevřeli jsme poklop ve vestibulu na OP a to tak, že nešel zavřít. Ve špičce fakt sranda. Paní dozorčí sledovala naše počínání ze dveří a čekala jak to dopadne. Po čtvrt hodině se ho podařilo násilím zavřít způsobem .
Idea Věci, které se nepoužívají se mají nechat ležet.
Při průzkumu prostoru pod KDV jsem šlápnul do vody, což by nebylo v metru nic neobvyklého, ale ta voda byla rudá že jsem to ještě neviděl. Snad to nebyla nějaká soudruhy zapomenutá chemikálie.Speak to the hand
Idea Do prostor kde nikdo nikdy nebyl se neleze.
Dnešní práci v terénu jsem završil bombou do lebky o odpadní trubku v kabeláku až mě to posadilo. Brick wall Hlavně že jsem cestou tam na toto téma vtipkoval. Angel
Idea Idea Idea To už je poučení samo o sobě. d'oh!
Holt blbej den a ještě praštěnej. V mém případě se následky asi nepoznají, protože horší to snad už ani být nemůže.
Drak

Pod zámkem

To si mě něco připomněl. Před pár měsíci mě volá zaměstnanec jedné nejmenované firmy, že se mu podařilo zamknout do MOZu na MSB. Aniž bych si to ověřil, předal jsem informaci dispečerovi aby ho odemkl. Za 15 minut volá znova, že se to nezdařilo a stále je uvězněn. Tož jsem volal znova dispečerovi a on mi řekl, že MOZ na MSB je otevřený, protože tam někdo něco dělá. Tak jsem se na to podíval sám a opravdu, na MSB bylo otevřeno. Volám vězni, že má otevřeno. Bral zoufale za kliku a nic. Tak mu povídám, že tu místnost otevíral někdo jiný, protože nebyla otevřena jeho kartou. Odpověděl, že jí otevíral. V tom mi to došlo. Podíval jsem se na MSA a bylo to jasný. Omlouvá ho, že se v Pardubicích metro teprve staví. Celkem nechápu jak se mu podařilo v jedné vteřině dveře odemknout, otevřít a zase zamknout.
Uplynulo pár dní a opět zoufalé volání stejného pána, tentokrát z FRB. To už jsem si ověřil. Znovu vše v jedné vteřině.
Měl štěstí že si stanice pokryli signálem. Protože jde o velmi slušného člověka, který by se asi zdráhal použít nouzové otevření dveří, tak by se odsoudil k samotce. V MOZech nejsou telefony.
Drak

Musictram

Nastoupil jsem do tramvaje a koukám kolem sebe, páč se všichni tlemili, jako by byl Jéžíšek. A nejlepší bylo, že jsem se po chvíli začal tlemit taky. Vůbec jsem nechápal, proč mám dobrou náladu, když byla před chvílí pod bodem mrazu stejně jako venkovní teploty, a teprve na Kublově mi došlo, že z reproduktorů travaje se line fakt vtipná píseň á la "Neverhood", pokud znáte. Lidi, kteří nastupovali na dalších zastávkách se nejdřív mračili, ale pak legračně roztávali, a bylo přesně poznat, kdy jim došlo, že hudba v tramvaji není normální. Hustý jak jsme zblblí z těch různějch obchodů Laughing
Nicméně hlasuju všema deseti pro zavedení "hudebních" linek. Pro začátek bych navrhoval remix "Petr Šeda." Wink
Ferri Brodge

Honička na Florenci

Zachyceno na FR-B, cca 05:30-06:00.

čekajíce na spolupracovníka jsem najednou zbystřil, sourpava směr Černý most stojí nějak dlouho ve stanici. A hle, jakýsi týpek, klátící se pod vlivem lihovin, drží dveře posledního vagonu a ne a ne pustit. Několikrát se fíra snažil dveře zavřít takovým tím typickým "pootevřít-zabouchnout", leč maník stále sveřepě stojí a zpívá jakousi píseň, znělo to jako němčina, až na stále se opakující "fuck" Cool

Poté udělal narušitel chybu, nechal se zpozorovat fírou, asi tím kamerovým systémem, protože najednou se ozvalo z intercomu "Pusťte laskavě ty dveře jo?". Nějaká paní sedící těsně vedle oněch dveří se snažila chlapovi domluvit, něco ve stylu "prosímvás pusťte to, ať můžeme jet", odpovědí jí bylo nepublikovatelné sdělení "Vys...r si ty k...o pos...ná poj....ná pí...o" .

A hle, kde se vzali tu se vzali, dva příslušníci Policie kráčející po peronu. Chlap recidivista udělal jejich směrem gesto se vztyčeným ukazovákem a nazval je hanlivým výrazem, označující pánské přirození zelené barvy, jak trefně zpívá pan Jahelka Smile. nikdy jsem neviděl policisty běžet, až dnes ráno Smile. Narušitel jízdního řádu zřejmě měl v umyslu se schovat do metra, pustil dveře, nicméně tentokrát se dobře zachovala ona zmíněná paní, která je podržela pro pány příslušníky.

Vožrala náhle zjistil že je zle, vyrazil z metra a jal se utíkat k eskalátorům. Z nějakého důvodu ale naběhl na schody jedoucím opačným směrem Smile)) Tedy dolů. Vyběhl asi tak 5 metrů, a potom zakop a svalil se na schody. V tomto okažiku se konečně objevuje můj spolupracovník, který nechápavě zírá z eskalátoru na vedlejší, kde právě policisté zvedají zakrvaveného chlapa ze země Smile
Borek

Metrobrana

Nevím kam to vrazit, ale dám to sem i když to nebude tak veselé jako předchozí zážitek.
Dneska jsme na Andělu něco zkoušeli, bylo nás tam požehnaně, což je pro takové akce typické. Všichni jsme se do turniketu nevešli a ti, co čekali venku si všímali maníka, který z metra v pravidelných intervalech vynášel zhruba dvoumetrové kusy silového tlustokabelu. Nejprve jsem tomu nevěnoval pozornost, ale později jsem si ho taky všiml. Svým vzhledem a chováním celkem budil podezření. Vybuzeni zkušenostmi s krádežemi kabelů jsme s dvěma kolegy na sebe hodili pohled "jdem na to" a vyrazili za týpkem. V uctivé vzdálenosti jsme za ním sjeli eskalátor a přešli nástupiště. Mezitím jsem vymýšlel co s ním, a podle toho jak chodil často jsem očekával, že nebude sám. Překvapilo mě, že si zazvonil na MDT a někdo mu otevřel. To už jsem pojal podezření že to nebude tak horký jak se zdá. Než abych si uříznul ostudu, tak jsem zavolal elektrodispečerovi a ověřil, zda tam někdo něco dělá, což potvrdil. Mezitím kolegové už měli týpka s kusem kabelu v prádle, ale když odpověděl na kontrolní dotaz správně, byl propuštěn s omluvou, že k tomuto politováníhodnému nedoptření dochází maximálně 2x za 10let.
Když jsme výsledek akce sdělili zbytku tlupy, tak jsme se dozvěděli, že kolegové z IDS vlastně vědí co se tam dělá a že jim to po chvíli došlo podle auta, do kterého kabely nakládal.
Drak

Rychloeskalátory

Něco pro příznivce kvalitních ruských rychloschodů.

Dnes odpoledne jsem vylezl na Můstku B z technických, postavil se do posledního prostupu mezi sloupy, kde je vidět na eskalátor a vyhlížel pěkný dračice, abych potěšil oko starého draka. Mezitím se po nástupišti přiblížila skupina turistů neidentifikovatelné národnosti, která se zarazila před hrozivým strojem. Zřejmě nikdy nic podobného nebiděli. První odvážlivci připomínali Kolju a když je eskalátor pohltil do svých spárů, byli méně odvážnými krajany sledováni se strachem a zároveň obdivem, že nástup zvládli. Ti pak různě udržujíc rovnováhu nekompromisně stoupali vstříc vestibulu, netušíc že je čekají ještě Transporty. Nejnebezpečněji vypadal nástup jedné z členek skupiny, která zvolila metodu vodní lyže. Chytla se pevně obou madel, přičemž se zapřela do nástupní desky. Eskalátor s ní nepříjemně mrsknul, ale vybalancovala to. Postupně se naložili všichni, jestli byla nahoře hromada nevím, až tak daleko jsem neviděl. Že by skupinka normalizátorů Evropské unie? Smile
Drak

Hromadná bouračka na Můstku

Polovina příběhu je skutečná, druhá je smyšlená dle pravděpodobného běhu událostí. (Nemohu být na obou stranách přestupu najednou... Confused)

Dnes kolem 12:00 přijíždím na Můstek eskalátory směrem od Vodičkovy ulice. V momentě, kdy jsem nastupoval na další eskalátor na přestup na B, zastavila souprava směrem Depo Hostivař a vyhrnulo se jakési stádečko s batohy, oblečení ve stejnokroji fotbalovém (rozuměj šusťákovka a šusťáky) s nápisem FC Korikyöl Oslo. Na báglech měli ještě průvodky z odbavení na letišti. Cool

Ve stejném okamžiku vystupuje z "béčka" početná skupinka mladých, asi 20ti letých lidí, vedeni průvodcem, který nad sebou drží fialový puntíkatý deštník. Evidentně nestíhají a tak se rozbíhají přestupovými tunýlky směrem nahoru na "áčko".

Vraťme se k mým norským přátelům. V momentě, kdy jsem poprvé zahnul pod eskalátory doleva, abych pokračoval směr střední přestup B, ozvalo se za mnou něco jako "HOURHYHOJALŮŮŮŮŮŮ" (jestli tu někdo umí norsky, dejte vědět, co to je Confused). Jak říkám, nevím co to znamená, ale účinek to mělo asi takový, že si to zařvete a proměníte se v rozzuřeného býka. Fotbalisté vyrazili šíleným sprintem skrz tunely.

A dostáváme se k jádru věci. jistě vám neunikl menší problémek na přestupu, totiž v jdnom místě se při přestupu A -> B odbočuje doleva. VE stejném místě mají ovšem Ti, co přestupují B -> A možnost pokračovat na A jak rovně, tak vpravo. Mno a tahle křižovatka sehrála klíčovou roli v celém ději.

Skupinka fotbalistů se v plné rychlosti střetla se skupinou "Mladých z béčka". Nikdy jsem nic podobného neviděl, bylo to jak když tunelem projde zemětřesení. Cca 30 lidí se válelo na jedné hromadě, všude kolem batohy, papíry, bordel, řev. Dost dlouho se pak hromádka sbírala, taky jsem měl naspěch a tak jsem se nezdržel déle.

Možná by to pomalu chtělo uvažovat o semaforech pro chodce na přestupy v metru Idea Cool
Borek

Slepec

Od mého známého "tramvajáka" jsem slyšel velmi humornou historku (snad prominete, že se netyká metra).

Jeho kolegové na něj vymysleli nádherný (trochu tvrdý) fór: Při střídání (tuším, že na Andělu) byl kolega, který ho měl střídat k zastávce přiveden (dalším kolegou) v ČERNÝCH BRÝLÍCH a se SLEPECKOU HOLÍ. No a vzhledem k tomu, že tomu mému známemu to docela pálilo a rozhodně nikdy žádnou legraci nezkazí, milého "SLEPCE" ukázkově informoval o stavu provozu a tech. stavu soupravy, pomohl mu do kabiny, usadil ho do sedačky a se slovy "Táák Franto tady to máš a dobře dojeď" kabinku zavřel a vystoupil. A bavil se pohledy zcela zkoprnělích cestujících SmileSmileSmile

Vzhledem k "suchému" kaštanstvu, bez smyslu pro humor se celá tahle legrace neobešla bez (už méně humorných) následků... Ale i tak je to kouzelné historka!
Nets

Rozhovor

Dnes jsem odposlechl na Palmovce dva chlapce:
CH1: "U babičky postavili nový metro."
CH2: "Jako v Rakovníku?"
CH1: "Jo."
CH2: "Haha."
CH1: "Vole nekecám, teď se budu jezdit koupat na Tyčák, vole, metrem!"
CH2: "Kecáš!"
CH1: "Ne ty vole, fakt, mám nákres" (Cosi tahá z kapsy, pán odvedle nakukuje přes rameno.)
CH2: (Nejistě) "To je ňáká pitomost."
PÁN: "Já si také myslím, že je to pitomost"
CH1+2: (Zaraženě koukají a pak poodejdou a něco si šeptají.)
PÁN: (Kouká na mne, neboť zaznamenal, že jsem to sledoval.) "No přeci je to blbost, ne?" (odchází) "No tak daleko na západ to Bém přeci nepotáhne, ne?" (odejde)
Ferri Brodge

Plechovka samostatnmě přestoupila

Dnes v 10:30, krátce po té, co se na PP u DS objevil ztracený kokršpaněl, někdo kopnul na MUC plechovku od jistého iontového nápoje s červeným zvířetem, kterému nechci dělat neplacenou reklamu, na přestupní E. Plechovka sjela do podvodní chodby a zde (nemaje již křídla, která dala někomu jinému) byla unášena buď novým proudem v komunikaci, nebo spíše obyčejným průvanem k dlouhým E. Trefila se přesně, způsobně nastoupila na stupeň vpravo, aby se kolem ní mohly vlevo kutálet rychlejší plechovky a sjela až na MUA. Dál jsem její osud nesledoval, neboť mi jednak jela sv. směr DE a druhak jsem tušil její tragický osud a na to jsem se nemohl dívat...
mmd3
Přejít na stránku: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Zpracoval: Quetzalcoatl
 
Zpět
 
© Tomáš Rejdal